Znojmo a Znojemsko

Znojmo a Znojemsko

Využijte levného ubytování na Znojemsku k poznávání tohoto kraje a krásného města plného neobvyklých architektonických i přírodních památek. Město Znojmo leží na levém břehu řeky Dyje na Jihu Moravy. Se svými 32000 obyvateli jsme druhým největším městem Jihomoravského kraje. Je to velmi významné město co se turistického ruchu týče. V letních měsících se město stává také díky solidnímu ubytování a uspokojování poptávky po levném a dobrém ubytování v kraji Znojemsko vyhledávaným místem turistů a lidí trávících dovolenou v malebných penzionech v okolí Znojma.

Největší slávu a to celosvětovou si Znojmo získalo díky "znojemským okurkám",které během vašeho pobytu v některém z našich penzionů nesmíte zapomenout ochutnat, kromě okurků se zde díky příhodným klimatickým podmínkám daří ještě ovocnářství a v poslední době velmi vyhledávanému vinařství, čímž se velmi zasloužila firma Znovín Znojmo. Díky vinařství se v našem městě a okolí v poslední době rozvíjí vinařská cykloturistika, která si vyžádala rozšíření kapacity na ubytování na Znojemsku. Spousta ubytovacích objektů, penziony ve Znojmě, penziony v okolí na Znojemsku, penziony v Šatově, penziony ve Hnánicích, penziony v Havraníkách či penziony  v Novém Šaldorfu nabízejí svým klientům kvalitní služby.
Nově vzniklý Národní park Podyjí se taktéž zasloužil o popularitu města Znojma, jeho panenský krajinný ráz poznáte při vašem pobytu ve Znojmě, i při krátkém ubytování můžete poznat zdejší krásy při vyjížďce na kole. Kolo si můžete buď dovézt své vlastní a nebo Vám jej rádi zapůjčí ve znojemském Infocentru. Infocentrum se nachází přimo pod radniční věží na ulici Obrokova. Město Znojmo má pro své návštěvníky i turisty ubytované ve Znojmě připraveno spoustu atrakcí a novinek, např zdarma průvodce městem, různé výstavy a festivaly.

Znojmo je dnes městskou památkovou rezervací a to díky velkému množství historických objektů, mezi něž patří rotunda sv. Kateřiny, radniční věž, Znojemské podzemí, kostel sv. Mikuláše či kostel sv. Michala. Tyto všechny a další starobylé stavby Vám pro váš pobyt ve Znojmě a na Znojemsku doporučujeme navštívit.

www.znojmocity.cz