Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí - Národní Park Podyjí

Vesnička nacházející se 20 minut jízdy od Znojma ožívá hlavně v letních měsících, kdy se do Vranova sjíždějí turisté a rekreanti nejen z České nebo Slovenské republiky, ale také z Německa, Rakouska i Holandska. Obrovským lákadlem pro turistyhledající ne příliš drahé, neřku-li levné ubytování ve Znojmě nebo levné ubytování na Znojemsku, je právě Vranov nad Dyjí. Ptáte se proč? Nejnavštěvovanějším místem je státní zámek Vranov, který se tyčí nad Vranovem na skále a je vidět již při příjezdu serpentinami do Vranova nad Dyjí. Vranov je malé podzámčí s malými klikatými uličkami a spoustou penzionů, restaurací a barů, městečko zvyklé na živý turistický ruch. Svými službami vás nezklame.
Při cestě z ubytování v Havraníkách, z vašeho ubytování v Šatově nebo ve Hnánicích se serpentinami dostanete do Vranova a po cestě k Vranovskému zámku můžete i odbočit a zamířit ke Vranovské přehradě. Jak na zámek, tak i k přehradě se můžete dostat buď autem a nebo si udělat pěknou pěší vycházku. Navíc nejen pro děti je k dispozici turistický vláčkem, který děti zbožňují. Všechny penziony v okolí, přímo na Vranovské přehradě, penziony ve Znojmě a náš penzion v Havraníkách vám rádi poskytnou detailnější informace o tom, jak si zorganizovat a naplánovat nezapomenutelný výlet.
Turisty ubytováné na Znojemsku také láká zřícenina Corštejn a v neposlední řadě i teplá voda na koupání ve Vranovské přehradě. Nově obnovenou a velmi vyhledávanou atrakcí je lodní doprava po jezeře, kterou zdejší penziony jak ve Vranově nad Dyjí, tak i na Znojemsku doporučují.
www.zamekvranov.cz
www.vranovsko.cz