Vinobraní v Retzu

Vinobraní v Retzu

Obdoba historického Znojemského vinobraní probíhá i v nedalekém Retzu v Rakousku, není to festival takových rozměrů jako to Znojemské vinobraní, ale je velmi vyhledávanou akcí. Doporučujeme ubytování Znojmo a podniknout výlet do Retzu.

Retz není od Znojma tolik vzdálen, aby se výlet nedal provézt třeba i na kole, nebo se při ubytování ve Znojmě můžete do Retzu dopravit novým elektrovlakem, který v období konání Znojemského historického vinobraní jezdí ze Znojma do Retzu zdarma.

Vinobraní v Retzu je možné navštívit i při ubytování v Havraníkách , či při ubytování v Hnánicích. Všechny penziony Znojmo jsou v tuto dobu ještě v provozu, takže s ubytováním ve Znojmě nebudete mít určitě žádný problém. V případě plné kapacity ubytování ve Znojmě, lze hledat třeba ubytování v Šatově, ubytování v Havraníkách, či ubytování Znojemsko.

Vinobraní v Retzu se vždy koná po dva dny, po oba dny je připraveno mnoho kulturních akcí a spousta stánků s občerstvením a skvělým vínem. Specialitou je že na druhý den teče na náměstí z kašen víno zdarma.