Šobes

Šobes 
„Ikona moravského vinařství“ to je vinice Šobes, do roku 1989 nepřístupná z důvodu blízkosti státní hranice, která byla hermeticky uzavřena podobně jako ostatní oblasti kolem státní hranice s Rakouskem, národní park Podyjí nevyjímaje. Proto velice doporučujeme tuto člověkem dlouho netknutou oblast navštívit. V současné době je to velmi vyhledávaná lokalita, jak pro milovníky panenské přírody, tak pro cykloturisty či rodiny s dětmi. Tato celá oblast vám nabízí řadu různorodých míst k výletům. Neváhejte si proto zarezervovat nějaká příjemný penzion na Znojemsku, nějaké pěkné a levné ubytování např. V Šatově, v Havraníkách nebo ve Hnánicích.

Vinice Šobes zažila rozkvět již v roce 1995, kdy ji od obce Podmolí zakoupila Znojemská firma Znovín Znojmo a začala zde opět a pěstovat velmi skvělá a kvalitní vína, která mají nejedeno prestižní ocenění. V dalších letech se vinice Šobes stává velmi vyhledávanou turistickou atrakcí, Při návštěvě vinného sklea je velmi vhodné zajistit si v blízkosti ubytování, při ochutnávkách vína se doporučuje mít zázemí co nejblíže. Ochutnejte skvělá moravská vína a vyberte si pro vás to nejlepší. Ať už si vyberete penziony ve Znojmě, penzion v Havraníkách, penziony ve Hnánicích nebo v Šatově, všichni vám doporučí zcela určitě zastavit se na návštěvu v unikátní vinici ŠOBES.
Během ubytování ve Znojmě bychom Vám doporučili ochutnat skvělá vína, která se na této vinici rodí, nejlepší je zarezervovat si ubytování předem v jednom z penzionů ve Znojmě, v penzionec na Znojemsku, v penzionech v Novém Šaldorfu a v neposlední řadě i v penzionu v Šatově, kde vám rádi nabídnou některá z místních kvalitních vín, která se zrodila na vinici ŠOBES. Můžete rovněž navštívit přímo vinotéku firmy Znovín v Louckém klášteře, kde se nachází i Informační centrum, na jednom místě si tak můžete zakoupit kvalitní vína a zároveň se informovat na možnosti všech druhů ubytování, od levného ubytování ve Znojmě, či na Znojemsku, nebo po kvalitní ubytování v penzionu v Havraníkách.
www.podmoli.cz