Šatov

Šatov, okr. Znojmo

Šatov je vinařská obec vzdálena 1 km od Havraníků a přímo od penzionů Havraníkách. Velmi vyhledávaná obec ŠATOV s penziony  - Šatov se proslavila díky malovanému sklepu a sklepní uličce. Obě tyto turistické atrakce byste během ubytování na Znojemsku neměli zapomenout navštívit. Šatov doporučují všechny penziony u Znojma a penziony na Znojemsku.

Za dob hluboké totality byl Šatov „hermeticky“ uzavřen a nesměl se tam pohybovat nikdo jiný něž jen místní obyvatelé a příslušníci pohraniční roty, která měla kasárna přímo v obci. Z toho důvodu je okolí nepoznamenané žádnými negativními vlivy. Pro všechny návštěvníky Znojemska pro všechny ubytované bude krásná a nezničená příroda bez zásahů velkým překvapením.

V obci Šatov má i svoji pobočku nejznámější znojemská firma na výrobu vína Znovín Znojmo. velmi doporučeme naplánovat váš pobyt v kombinaci s levným ubytováním a návštěvou vinných sklepů s nezapomenutelnou atmosférou a srdečným pohostinstvím jižní Moravy. S kvalitními víny z této firmy se určitě setkáte a určitě si i budete chtít domů nějakou lahvinku odvézt, a proto doporučujeme během ubytování na Znojemsku navštívit obec Šatov. Zcela určitě nezapoměňte navštívit malovaný sklep a sklep firmy Znovín Znojmo, kde vám odborně školený personál poradí s výběrem velmi kvalitních vín, udělá odbornou ochutnávku zakončenou nezapomenutelným zážitkem a hned máte dáek z cest pro vaše blízké.