Retz

Retz 

V dolnorakouské oblasti zvané Weinviertler, 12 km od města Znojmo se nachází město vína Retz. Naše Penziony na Znojemsku doporučují toto městečko navštívit. Historie tohoto města sahá hluboko do minulosti, Retz je velmi vyhledávanou oblastí cykloturistů a to díky nádherným přírodním scenériím, upraveným cyklostezkám a velmi pohostinným lidem.

Městečko Retz je velmi krásné a starobylé městečko s nádherným hlavním náměstím, na kterém se odehrávají veškeré festivaly a vinobraní a oslavy nebo i koncerty. Penziony ve Hnánicích jsou jen kousek vzdáleny, a proto je Retz skvělým cílem i pro méně zdatné cykloturisty. Dnes neexituje žádné omezení, proč si nezajet na výlet do Rakouska.

Retz je každoročně pořadatelem spousty různých kulturních akcí, při hledání tipu na výlety bychom Vám doporučili konkrétní akci, která by mohla zajímat vás nebo vaše děti. Doporučujeme, abyste se během vašeho ubytování v penzionech v  Havraníkách a na Znojemsku informovali, co je pro vás nachastané.Každopádně městečko Retz je velmi výhodný cíl pro Vaše eventuální výlety do této krásné oblasti v dolním Rakousku.

V okolí Retzu je spousta tzv. sklepních uliček, které odkudkoliv z vašeho ubytování v Novém Šaldorfu, ubytování na Znojemsko doporučujeme na kole navštívit.

Lidé jsou zde velmi příjemní a vstřícní a maximálně pohostinní. Když se spojí kvalitní víno, kvalitní jídlo a pěkné a rodinné penziony u Znojma a v penzionech v Havraníkách vznikne skvělá kombinace na vydařený výlet s nezapomenutelnými zážitky.
www.retz.at