Kulturní akce

Kulturní akce

Znojemské vinobraní

Každý rok, druhý týden v září, se uzavřou brány historického centra města Znojma a začne se odehrávat největší slavnost vína a burčáku v ČR  - Znojemské historické vinobraní. Více o Znojemském vinobraní  naleznete v kategorii Znojemské vinobraní.

Burčák fest

Firma Znovín Znojmo pořádá každoročně v areálu Louckého kláštera ve Znojmě slavnosti burčáku, vína a kulinářských specialit. Více o Burčák festu naleznete v kategorii Burčák fest.

Znojemský hrozen

Spousta lidí se do Znojma vydává, aby se tohoto festivalu účastnila a zúčastnila sezajímavých kulturních programů nebo reklamních spotů, které se nějakým způsobem týkají gastronomie nebo životního stylu. Více o festivalu Znojemský hrozen naleznete v kategorii Znojemský hrozen.

Okurkobraní

Festival hudby a dobrého jídla, ve kterém nesmí chybět světoznámá znojemská okurka. Více o Okurkobraní naleznete v kategorii Okurkobraní.

Pivní slavnosti

Slavnosti, při kterých teče pivo proudem a které vyznavači piva považují za své druhé Vánoce. Více o Pivních slavnostech naleznete v kategorii Pivní slavnosti.

Vinobraní v Retzu

Obdoba historického Znojemského vinobraní probíhá i v nedalekém Retzu v Rakousku, není to festival takových rozměrů jako to Znojemské vinobraní, ale je rovněž hodně vyhledávanou akcí. Je to jedna z možností, jak spojit cíl návštěvy s objevením kulturních akcí u našich jižních sousedů. Více o Vinobraní v Retzu naleznete v kategorii Vinobraní v Retzu.

Divadlo

Znojemské městské divadlo bylo postaveno v září v roce 1900 za neuvěřitelných 271000 korun a bylo slavnostně otevřeno hrou „Dva šťastné dny“ . Více o Divadle ve Znojmě naleznete v kategorii Divadlo.