Burčák fest

Burčák fest - ubytování Znojmo

Každý rok na konci září pořádá firma Znovín Znojmo v areálu Louckého kláštera ve Znojmě slavnosti burčáku, vína, kulinářských specialit nazvané „BURČÁK FEST". BURČÁK je takové nehotové víno, má příjemnou nasládlou chuť, bublinky, spoustu kvasinek a málo alkoholu. Traduje se, že každý by měl jednou do roka vypít aspoň půl litru burčáku, přispívá to k pročištění organismu, k osvěžení mysli a to je to nejlepší, co můžete pro své zdraví udělat.

BURČÁK FEST je velmi oblíbenou kulturní akcí, po celou dobu konání burčák festu můžete ochutnat již zmíněný burčák skvělé kvality, stejně kvalitní víno ale také různé kulinářské speciality jako například vepřové hody, zvěřinové hody, drůbeží speciality nebo i selátko na rožni. Po celou dobu ochutnávání jakýchkoliv specialit vám budou hrát k poslechu skvělé muziky, country, jazz, rock, pop nebo dechová hudba. Bohatý doprovodný program je pak samozřejmostí.

Tuto akci vřele doporučujeme všem, kteří mají rádi dobrý burčák, dobré víno a jsou milovníci dobrého jídla. Přímo u areálu Louckého kláštera je velké parkoviště jak pro automobily tak i pro autobusy, takže odpadají starosti kam zaparkovat vašeho „mazlíčka“.