Bítov

Bítov

Krásný tip na nevšední výlet se nabízí destinace Bítov. Městečko Bítov je takový náš druhý Vranov nad Dyjí, nachází se po proudu u stejné přehradní nádrže jako právě Vranov. Ať jste ubytovaní kdekoliv na Znojemsku, ať je to penzion v Šatově, hotely ve Znojmě nebo přímo penzion Tři koruny v Havraníkách, velice doporučujeme toto městečko navštívit.
Vranov a Bítov spojuje obnovená lodní doprava, kterou si můžete zpříjemnit váš výlet během ubytování ve Znojmě. Doporučujeme vyzkoušet více možností, povozit vaše děti parníkem, můžete zvolit mezi více způsoby přepravy lodí , buď můžete jet přímou linkou Vranov – Bítov nebo si zvolit okružní jízdu po přehradě. Na výběr máte ze dvou lodí , kdy na každé  z nich je venkovní posezení na palubě a vnitřní bar.
Samotné město Bítov nabízí také kvalitní ubytování jak v penzionech, tak i kempech, které leží přímo u Borovské pláže. Ubytování v Bítově je velmi vyhledávané hlavně během letních měsíců a jarních prodloužených víkendů.
Z výletních lodí budete moci poznat vranovskou přehradu z úplně nového úhlu, jinak než ji znáte ze souše, objevíte zátoky a místa, o kterých jste dříve vůbec nevěděli, poznáte jak obtížné muselo být některé chaty vůbec postavit , když k nim nevede žádná silnice ani cesta a vše se tam dopravuje pouze loďkami. Je to opravdu velice pozoruhodné místo naší krásné jižní Moravy. Všechny Penziony v Havraníkách, penziony v Hnánicích, penziony ve Znojmě a penziony v Šatově vám rádi poskytnou informace o lodní dopravě a o možnostech celodenního programu na Bítově. S projížďkou lodí si výlet na Vranovské přehradě můžete spojenit přímo s návštěvou městečka Bítov, kde můžete navštívit hrad Bítov, který je zdaleka dobře vidět, a malé zoo. Všechny penziony ve Znojmě Vám potvrdí, že Bítov se všemi krásami a možnostmi rekreace stojí za to navštívit.
www.hradbitov.cz